Fotó: Csatáry-Nagy Krisztina
"Egy olyan darabot szerettem volna létrehozni, amely kicsit megidézi a főiskolás éveket és visszahozza azt, amit igazán szeretünk a színházban" - fogalmazott a rendező a darab csütörtöki főpróbáján.
Mint mondta, Oscar Wilde 1892-ben bemutatott laza szerkezetű, de drámai mondanivalóval bíró darabja alkalmasnak bizonyult arra, hogy bemutassák, ahogyan egy színházi próbafolyamat zajlik, és végül színpadra kerül a végleges mű. A közönség szemtanúja lehet, milyen, amikor valaki bakizik vagy elfelejti a szöveget, mi az, ami ilyenkor továbblendíti, vagy milyen az, amikor a színészek összevesznek, hogyan instruál a rendező, vagy mitől függ, a színpad mely részén hangzik el a monológ. "Nagyon izgalmas dolog az, ahogyan megszületik egy színdarab, és úgy gondoljuk, hogy ez a nézőket is érdekli. Minden, ami benne van az előadásban, az tényleg a próbák alatt született" - fűzte hozzá Csányi Sándor.
"Ez nem egy olyan helyzet, nem az a fajta interakció, ami normális a színházi előadásoknál megszokott, de nem is olyan, mint amilyet a Színházak Éjszakáján láthatnak a nézők egy próbafolyamatba bepillantva" - fogalmazott Vida Péter, a darab egyik szereplője. Minden egy kísérlet, ami annak fényében is változik, hogy a közönség miként reagál - mondta. "Azt sem tudjuk, hogy ez a próba véget fog-e érni, ezért borzasztó izgalmas".
A történet főszereplője a 21 éves Lady Windermere (Tóth Eszter), aki mindent tud a világról; tudja, hogyan kell élni, mi a jó és mi a rossz, azonban egyszer csak megtörténik maga az élet, és rájön, hogy semmi nem úgy működik, ahogyan azt ő elképzelte.
"Szerintem ez egy olyan értékes gondolat, amit érdemes átadni a nézőknek egy lányról, aki az előadás végére rájön arra, hogy nem lehet a szemedet becsukni az élet egyik felére, és csak a másikra nyitva tartani, mert az élet ennél sokkal bonyolultabb" - fejtette ki a rendező.
Tóth Eszter mellett a darabban Bán Bálint, Schell Judit, Mózes András, Szabó Erika, Tamási Zoltán, Vida Péter, Fodor Annamária, Domokos László és Csányi Sándor is szerepel. Oscar Wilde szövegét Hamvai Kornél, a színház irodalmi vezetője fordította és alkalmazta színpadra.
Várunk mindenkit szeretettel december 2-től a Thália Színház Nagyszínpadán!
Rendhagyó Oscar Wilde-darabot mutatunk be
2017. december 1.
Cikkek, Kritikák

Kapcsolódó galériák

Kapcsolódó videók

Premierajándék - próbák Tamási Zoltán
Premierajándék - próbák Bán Bálint
Premierajándék - olvasópróba és plakátfotózás
Bemutatók
Gyilkosság az Orient expresszen
2020. április 4. Nagyszínpad
2020. április 4. Nagyszínpad
Egy csók és más semmi
2019. október 12. Nagyszínpad
2019. október 12. Nagyszínpad
Bernd Róza
2019. szeptember 28. Thália Télikert
2019. szeptember 28. Thália Télikert
Trainspotting
2019. október 11. Thália Télikert
2019. október 11. Thália Télikert
Művészet
2020. április 3. Thália Télikert
2020. április 3. Thália Télikert
Vers, zene, szeretet
2019. december 29. Thália Télikert
2019. december 29. Thália Télikert
Naptár
Napi Műsor
Hírlevél