Hírek és újdonságok

Agatha Christie híres regényét Ken Ludwig alkalmazta színpadra. Az előadás rendezője Szirtes Tamás.
Az ismert belga magándetektív egy bűnügy sikeres megoldása után visszaindulna Isztambulból Londonba. A téli szezon ellenére az Orient Expressz első osztályú hálókocsijában nincs már szabad hely, ám régi barátja, egyben a vasúttársaság egyik igazgatója elintézi, hogy Poirot mégis helyet kapjon egy hálófülkében. A vonatot hóakadály kényszeríti megállásra valamivel éjfél után, a kellemetlenségeket reggelre egy gyilkosság is tetézi…


Újabb csemegével várja a Thália Télikert a különlegességek kedvelőit. 2020. február 16-án lesz először látható Bereményi Géza és Járai Márk közös estje, A jobbik részem címmel…


A közmédia „Jónak lenni jó” adventi jótékonysági műsorfolyama nyolcadik éve kéri – sikerrel – a társadalom legkülönfélébb csoportjait arra, hogy egy-egy rászoruló társadalmi réteg megsegítésének érdekében fogjanak össze. Az idén a legkiszolgáltatottabbak nevében kérték…Ehhez a kezdeményezéshez idén a Thália Színház úgy csatlakozott, hogy a december 22-én műsorra tűzött előadásának – a Bernd Róza című darab, mely a Thália Télikertben látható – teljes bevételét a Peter Cerny Alapítvány javára utalja át.

A regényből több filmadaptáció is született, a szerepekben zseniális színészekkel – például az 1974-ben készült filmben Poirot szerepében Albert Finney, Dragomirov hercegnőként Wendy Hiller, Mrs Hubbardként Lauren Bacall volt látható. A 2010-es tévéfilm Poirot-ja David Suchet, hercegnője Eileen Atkins volt, Mrs Hubbardot Barbara Hershey játsszotta, míg a két éve bemutatott moziban Kenneth Branagh, Judi Dench és Michelle Pfeiffer alakította ezt a három szerepet.

Tavaly decemberben mutattuk be Georges Feydeau leghíresebb darabját, a Bolha a fülbe főszereplője Szervét Tibor. A színművész ebben az előadásban két karaktert alakít…
Szerelem, megcsalás, félreértések… És két figura, akik a megszólalásig hasonlítanak egymásra – Victor-Emmanuel Chandebise-t és Poche-t, a szálloda mindenesét Szervét Tibor alakítja. „A két karakter egymásnak szöges ellentéte – meséli. Az egyik egy boldogtalan, neurotikus nyárspolgár, egy karót nyelt középosztálybeli, a másik a részegség állandó mámorában élő nyeklő-nyakló figura. Az egyik antialkoholista, a másik alkoholista. Az egyikük egy garniszállón, a város szexuális alvilágában él, a másiknak gondjai vannak otthon a szexszel.”

November 4-én elkezdődtek a Legszebb férfikor próbái a Thália Színházban. Az újabb Frayn-mű – egyben ősbemutató – december 14-től lesz látható a Nagyszínpadon. A fergetegesnek ígérkező vígjáték rendezője Valló Péter, aki – saját bevallása szerint – most rendez először bohózatot, bár Michael Frayn darabjaival már többször volt szerencséje találkozni – legutóbb a Koppenhága című színdarabot rendezte.
A Legszebb férfikor története a nyolcvanas évek legelején, az internet és mobiltelefon előtti korban játszódik. A volt oxfordi kollégisták húszéves osztálytalálkozóra érkeznek vissza egykori iskolájukba, abba a zárt, kollégiumi világba, ahol ennyi év elteltével sem változott szinte semmi…
Történetünk - az Egy csók és más semmi - egy ügyvédi irodában kezdődik, központi figurája a sztárügyvéd, dr. Sáfrány, akinek egyéb ügyei mellett válóperes kuncsaftjai is megsokasodtak. Mindenkinek valamilyen titka, szeretője vagy egy jó kis pletykája van. Sáfrány ügyvéd pedig mindenhez ért, amiben szerelem van. Ahhoz főleg ért, amiben pénz is. A szerelmesek, sajnos, nemigen értenek egyikhez sem. Például meddig érdemes várni egy házasságban a nászéjszakára?
Hányszor találkozzunk véletlenül, hogy biztos legyen: ez a végzet? És milyen bonyodalmat tud megoldani az ember, aki még baleknak is alkalmatlan?
2021. március 27. Nagyszínpad
2020. október 30. Nagyszínpad
2020. szeptember 5. Nagyszínpad
2020. szeptember 4. Thália Télikert